Založ si blog

Druhý stupeň základnej školy a platonická láska.

Detské bitky skončili a nahradili ich ozajstné. Nejaký dôvod sa vždy našiel. Najčastejšie sme sa bili o priazeň spolužiačok. Keďže som pritom narazil na staršieho soka, musel som sa zdokonaliť. V knižnici na mňa čakali dve náučné knihy – Základy džuda a Sebaobrana. S kamarátom sme ich najskôr podrobne naštudovali a následne pristúpili k praktickému nácviku. Zo začiatku to bolo ťažké a neraz sme utrpeli malé zranenie. Postupom času sme sa zdokonalili a navzájom hádzali o zem ako nič. Konfrontácia so sokom nedala na seba dlho čakať. Po pár sekundách skončil na zemi a pri odvete tiež. Prišla sláva, ktorá však netrvala dlho. Spojili sa proti mne viacerí a skončil som na zemi ja. Dôležité bolo, že som si aký-taký rešpekt vybudoval a stúplo mi sebavedomie.                

Vážnejšiu roztržku som mal na zemiakovej brigáde. Rozdelili nám úseky a išlo sa makať. Môj úsek susedil so spolužiakom z vyššieho ročníka. Zbadal som, ako posunul hranicu, čím si svoj úsek skrátil a môj predĺžil. Toto teda nie, pomyslel som si a hranicu vrátil na pôvodné miesto. Najskôr ma prepichol pohľadom, potom hranicu opäť posunul a ostal ju strážiť. Vyriešil som to po svojom. Na pôvodnej hranici som rozkopal pár riadkov zemiakov, aby bolo jasné, kde je hranica. Tým som ho však vyprovokoval k útoku. Použil som nacvičené chvaty a súper zletel na zem tak razantne, až mu vyrazilo dych. Ležiac na chrbte, nevysvetliteľne hýbal rukami, pričom robil grimasy ako pokazený mím. Trvalo pár sekúnd, kým sa nadýchol a začal sa vyhrážať, ale na momentálnu odvetu si netrúfol. Stalo sa to v období, keď po škole chodila partia starších chalanov a dávali mladším pupkáča. Samozrejme, dotyčný patril k nim. Veľa mojich rovesníkov pocítilo ťažkú päťkorunovú mincu na svojom bruchu. Najskôr ho zvalili na zem, kde ho štyria podržali, piaty mu vyhrnul košeľu, naslinil päťkorunovú mincu a z celej sily hodil na brucho. Vzniknutý červený fľak ich vedel náramne pobaviť. Bolo mi jasné, že to skúsia urobiť aj mne. A skúsili, no neúspešne. Od strachu som zrejme chytil amok a všetkých naokolo udieral nielen päsťami, ale tiež nohami. Pupkáča mi nakoniec nedali, naviac okrem hanby utŕžili niekoľko modrín.

Po týchto skúsenostiach som sa prihlásil na karate, čo vzbudilo taký rešpekt, že sa ma viac nedotkli a konečne som sa mohol venovať láske. Spolužiaci prejavovali spolužiačkam náklonnosti rôzne. Niektorí ich chytali za rastúce prsia a niektorí im dvíhali sukne. Ja som sa k tomu neznížil. Do jednej spolužiačky som bol platonicky zaľúbený a veľakrát som tajne sníval, ako ju raz pozvem do kina, ibaže hanblivosť bola silnejšia. Skončila základná škola a skončila aj platonická láska.

     Na strednej škole to bolo o čosi iné, ale to je už ďalší príbeh.

     Na záver ešte vtip:

     Ktosi klope ma nebeskú bránu.

     „Čo jéé…?“ zakričal svätý Peter.

     „Nie, čo je, ale kto je!!“ zaznie hlas spoza brány.

     „Preboha, zasa učiteľka?!“

Ako som (z frajeriny) kradol svoje auto.

20.05.2024

Po nežnej revolúcii prišli divoké deväťdesiate roky. Policajti stratili prirodzenú autoritu a ľudia ich prestali rešpektovať… Kľudne im nadávali, opľuli ich, či neraz aj fyzicky napadli. Navyše, nad čestného človeka sa zaradil „mafián“. Niektorí ľudia ich obdivovali, dokonca sa nimi túžili stať. Väčšina sa ich však bála a pri stretnutí sa dostala [...]

Samuel Kráľ bol po „krste“ dlhšiu dobu terčom posmeškov… Príhody však zažíval ďalej.

06.05.2024

Veselé príbehy z VB – 6.kapitola Zo spomienok na svoj krst, z ktorého puch cítil pekných pár dní, ho prebral telefón. „Večera je hotová… príď sa najesť!“ oznámil operačný. Jozef Kuchárek bol podľa Sama najlepší operačný dôstojník, pretože rád varil a cez službu sa postaral [...]

Samuel Kráľ si zaspomínal na jednu z prvých 24-hodinových služieb. Bola jeho krstom, preto mu navždy ostala v pamäti s udalosťami, ktoré nasledovali.

29.04.2024

Veselé príbehy z VB – 4. kapitola Samo prišiel do práce vyspatý, pozdravil kolegov a zapojil sa do debaty. Na tému demonštrácií a zhromaždení si vôbec nespomenuli. Na porade im ju náčelník pripomenul… Dostal to od súdruha Hlúbika príkazom. Zopakoval jeho slová, ktoré príslušníkom vošli jedným uchom dnu [...]

parkovisko, parkovanie, nemocnica Antolská

Prokurátorka zastavila stíhanie zdravotníka obvineného z únosu a znásilnenia študentky

29.05.2024 16:00

Soninu DNA objavili na kľučke na sťahovanie okien v mužovom aute, na plachte v byte zdravotníka aj vo vani.

Podvod na dôchodcovi, Bandi

Roky vo väzení pre dvojicu z Mníška nad Hnilcom: Podvodom zobrali dôchodcovi dom

29.05.2024 16:00

Šesť rokov a osem mesiacov nepodmienečne vymeral Okresný súd v Spišskej Novej Vsi Igorovi Bandimu z Mníška nad Hnilcom a šesť rokov jeho družke Lucii Bandyovej.

nehoda, D1, hasiči

Obvinili vodiča nákladného auta, ktoré na diaľnici narazilo do hasičov

29.05.2024 15:50

Rodinám obetí tragickej nehody na diaľnici D1 vyplatia po 50 000 eur, návrh schválila vláda.

kaliňák, eštok šutaj

Sprísnia sa podmienky práva na zhromaždenie? Prvé návrhy na riešenie bezpečnosti predstavia na budúci týždeň

29.05.2024 15:14

Zasadala bezpečnostná rada. Výkon policajtov je po atentáte naďalej posilnený o 30 percent, informoval minister Šutaj Eštok.

tibi1966

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 14505x
Priemerná čítanosť článkov: 1036x

Autor blogu

Kategórie